Bieganie? To pasja i sposób na życie!

18 rekordów Polski, 11 medali największych imprez lekkoatletycznych, udział w 4 igrzyskach olimpijskich. Teraz moim celem jest pomóc innym spełniać swoje marzenia i dojść do sukcesu.

Dlaczego sport?

Od najmłodszych lat byłem pełen energii i młodzieńczej werwy, a sport był przestrzenią, w której mogłem je dobrze spożytkować. Na początku była piłka nożna, potem postawiłem na lekką atletykę i bieganie.

Z czasem ta sportowa przygoda zamieniła się w profesjonalne zajęcie, które z powodzeniem trwało 16 lat. Przez ten czas zwiedziłem praktycznie cały świat, poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi, sięgnąłem po wiele mistrzowskich tytułów.

Dumny biało-czerwony

Dostąpiłem największego zaszczytu, jakim było startowanie w białoczerwonych barwach i bycie kapitanem reprezentacji Polski. Marzyłem o tym od dziecka, kiedy z wypiekami na twarzy oglądałem w telewizji rywalizację z udziałem polskich sportowców. Gdy zakładałem koszulkę z orzełkiem na piersi, to zawsze czułem dumę i ogromne poczucie odpowiedzialności.

Rekordy Polski

W trakcie swojej kariery 18 razy biłem rekordy Polski w hali i na stadionie, 7 z nich to cały cały czas najlepsze wyniki w historii polskiej lekko atletyki, jak np. 3:30,42 na dystansie 1500 metrów. Sięgnąłem po kilkadziesiąt tytułów mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Osiągnięcia i medale

W 2019 zdobyłem brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów, co jest moim największym osiągnięciem z bieżni. Ponadto cztery razy zostałem mistrzem Europy, dwukrotnie wygrywałem zawody Drużynowych Mistrzostw Europy, trzykrotnie przywoziłem medale ze Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.

Reprezentowałem Polskę na czterech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich: w Pekinie (2008), Londynie (2012), Rio de Janeiro (2016) oraz Tokio (2020). 21 razy stawałem na podium Diamentowej Ligi, czyli najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych na świecie.

Nowe wyzwanie

Od 2023 roku jestem ambasadorem nowej marki biegowej Kiprun, która - podobnie jak ja - ma wielkie aspiracje. Biorę udział w ulepszaniu produktów, aby zapewnić obecnym i przyszłym sportowcom to, czego do tej pory brakowało. Ponieważ na drodze do sukcesu - czy to w sporcie, czy to w biznesie - liczy się każdy szczegół.

Moja kariera - zestawienie osiągnięć

4
zaliczone Igrzyska Olimpijskie
11
medali mistrzostw świata i Europy
18
ustanowionych rekordów Polski
21
razy na podium Diamentowej Ligi
28
tytułów mistrza Polski
80
tys. przebiegniętych kilometrów
101
biegów na 1500 metrów
233
biegów na 800 metrów
loading...
Category Tabs Home2