Kim jestem? Poznajmy się!

Nazywam się Marcin Lewandowski. Jestem lekkoatletą specjalizującym się w biegach na 800 i 1500 metrów. Jestem również przedsiębiorcą, właścicielem kilku marek biznesowych i mówcą motywacyjnym.

Sportowe osiągnięcia

Jedenastokrotnie zdobywałem medale mistrzostw świata i Europy. Brałem udział w czterech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

Kilkukrotnie wygrywałem Diamentową Ligę - najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne na świecie. Na swoim koncie mam również zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Europy i Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.

18 razy biłem rekordy Polski w hali i na stadionie. Sięgnąłem po kilkadziesiąt tytułów mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wielokrotnie reprezentowałem Polskę oraz byłem kapitanem polskiej reprezentacji na zawodach najwyższej rangi.

Nagrody i wyróżnienia

Za swoje osiągnięcia sportowe zostałem odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Otrzymałem nagrodę „Złote kolce” dla najlepszego lekkoatlety w Polsce. 

Biznes

Po zakończeniu sportowej kariery w 2022 roku zająłem się biznesem. Jestem pomysłodawcą marek: High Altitude Traning System (system treningu na dużych wysokościach) oraz Omni Running (profesjonalne suplementy diety i odżywki dla biegaczy).

Jako prelegent biorę udział w wielu konferencjach w Polsce i na świecie. Spełniam się jako mówca motywacyjny, mentor i doradca biznesowy.

Od 2023 roku jestem ambasadorem biegowej marki Kiprun. Biorę udział w ulepszaniu produktów, zajmuję się współpracą z innymi sportowcami oraz rozwijam lokalne społeczności biegowe.

Działalność społeczna

Jako uczestnik i ambasador wspieram wiele akcji charytatywnych i kampanii społecznych, m.in. "Cancer fighters", WOŚP, "Sportowcy dla hospicjum", "Zachowaj trzeźwy umysł" i "Wybiegaj w przyszłość". Ważne jest dla mnie propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Byłem jedną z twarzy kampanii antydopingowej "Gram fair" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Życie prywatne

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch córek i syna. Ukończyłem studia z wychowania fizycznego na Uniwersytecie Szczecińskim. Moje zainteresowania to nowoczesne technologie i motoryzacja. Wolny czas lubię spędzać w domowym zaciszu, w otoczeniu bliskich.

Podcasty, wywiady, rozmowy

Posłuchaj materiałów z moim udziałem. Opowiadam o motywacji do uprawiania sportu, walce o medale i największych wyzwaniach, jakie spotkały mnie w trakcie kariery. Nie zabraknie biegowej kuchni i ciekawostek.

Dołączam do zespołu Decathlon Polska
"Nie tylko Sprzedaż" - droga do prawdziwego mistrzostwa
"Onet rano" - Każdy medal okupiony jest harówką
"Mój pierwszy raz" - Kanał Sportowy
"W cieniu sportu" - sport to sposób na życie
"Bieganie.pl" - pozasportowe obowiązki sportowca
"Podcast 42,195 FM" - Marcin Lewandowski: Wojownik
Czego żałuje Marcin Lewandowski?
Eurosport Polska - w drodze na olimpijskie podium
SklepBiegacza - moja biegowa historia