Motywacja drogą do sukcesu!

Za każdym sukcesem stoi nie tylko mnóstwo pracy, ale i skutecznej motywacji. Pokażę Ci jak ją znaleźć. Nauczyłem się tego przez kilkanaście lat sportowej kariery.

Droga do sukcesu

Przez całe życie biegałem po największych stadionach świata i walczyłem o najwyższe laury realizując swoje cele i marzenia. Poświęciłem dużo, ale było warto. Nie zawsze było jednak kolorowo.

Na swój upragniony czekałem medal 12 lat, a po drodze miałem tyle niepowodzeń, że starczyłoby ich do obdzielenia całej drużyny piłkarskiej. Czwarte miejsca, upadki, dyskwalifikacje, rywale lepsi o setne sekundy. Całe piękno, a zarazem brutalność sportu.

Skuteczna motywacja

Karierę zakończyłem z 11 medalami największych imprez lekkoatletycznych na świecie, zostałem czterokrotnym mistrzem Europy, stawałem na podium mistrzostw świata, 18 razy biłem rekordy Polski. Jak to osiągnąłem?

Kluczowa była skuteczna MOTYWACJA do dalszej pracy. Nauczyłem się jej przez wiele lat uprawiania sportu. Porażka towarzyszyła mi znacznie częściej niż zwycięstwo, a mimo wszystko nie poddawałem się i brałem ją z pokorą na klatę. Zrozumiałem, jak wyciągać z niej wnioski i przygotować się do podjęcia kolejnej próby realizacji założonego celu.

Teraz moim celem jest przekazywać tę wiedzę innym. Chcę, abyście uwierzyli w siebie i nie tylko zaczęli marzyć, ale i spełniali te marzenia. Nie bali się mierzyć wysoko. 

Kluczowe czynniki

Aby osiągnąć sukces - czy to w sporcie, czy w biznesie - potrzeba tych samych czynników, cech i umiejętności. Kluczowe są: podejmowanie trudnych decyzji, sprawne radzenie ze stresem, samodyscyplina, determinacja, gotowość wprowadzenia zmian czy odwaga do ponoszenia ryzyka.

Te cechy mają nie tylko najlepsi sportowcy, ale i menadżerowie czy handlowcy. Dlatego sport ma tyle wspólnego z biznesem. 

Opowiem ci o tym

Chcesz wiedzieć jak odnaleźć je w sobie? Chętnie opowiem wam o mojej historii o i tym, jak wyglądała moja droga do sukcesu.

Pomogę znaleźć inspirację i motywację, podpowiem jak radzić sobie z niepowodzeniami, pokażę jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach i w konsekwencji - jak porażkę przekuć w sukces.